درباره ما

 

تاریخچه:
    در اوایل سال 1390 گروهی از متخصصین با تجربه بیوتکنولوژی و مهندسی بافت دست به کار ایجاد مجموعه ای زنجیره ای در هفت شهر کشور، با هدف تحقیق و توسعه و تولید بیوایمپلنهای استخوانی، قلبی عروقی و تاندون-لیگامان شدند.
طراحی مجموعه بر اساس استاندارد های اروپایی و تیم های متخصص داخلی و خارجی در زمینه های اتاق های تمیز، مهندسی بافت، میکروبیولوژی، مهندسی ژنتیک و کلیه رشته های مرتبط با بیوتکنولوژی، پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی برق، الکترونیک و کامپیوتر صورت گرفته است.
شرکت دانش بنیان دانش بافت البرز به این دلیل از آخرین استانداردهای اروپایی برای تولید محصولات بهره می برد که بتواند علاوه بر تأمین نیازهای داخلی و منطقه بخشی از نیازهای بازارهای اروپایی را نیز تأمین کند.
نام دانش بافت البرز برگرفته از سه ترکیب دانش، بافت و البرز به ترتیب در نماد قدرت فنی مجموعه، محصولات تولیدی و البرز به مفهوم پایداری، ایستادگی،سربلندی،پاکی و جاودانگی ایرانی در توسعه و ایجاد فن آوری پیشرفته تولید محصولات بیوایمپلنت است. محصولاتی که فن آوری آنها تنها در اختیار تعدادی انگشت شمار از شرکتهای بزرگ غربی است. بالا بردن سطح سلامت جامعه و کمک به بیماران نیازمند پیوند بافت بر مبنای علوم نوین و استانداردهای جهانی اندیشه ی بنیانی دانش بافت البرز است که روح طراوت و تلاش خستگی ناپذیری را در سراسر مجموعه به وجود آورده است.


ساختار:
پروژه دانش بافت البرز در هفت شهر مختلف (تهران، شیراز، کرمانشاه، تبریز، مشهد، البرز و اصفهان) تصویب شده است که شرکت دانش بافت البرز پیرو خط مشی تعیین شده توسط هیأت مدیره محترم در اولویت اول با توجه به سیاست های پیش رو اجرای 4 مرکز از 7 مرکز را آغاز کرده و 3 مرکز دیگر را در اولویت دوم اجرا قرار داده است.
 
ماموریت:
ماموریت دانش بافت البرز خدمت به بشریت و بویژه جامعه ایرانی از طریق تولید و عرضه بیوایمپلنت های مختلف جهت پیوند به بیماران نیازمند بافت است، بیوایمپلنت هایی که مشابه آنها هزینه بیشتری برای بیماران دارد و موجب خروج ارز از کشور نیز می گردد ولی دانش بافت البرز با تولید محصولات کاملاً مشابه می تواند دسترسی بهتر و ارزانتر ایجاد کند که از خروج ارز از کشور در بستری از ﻫـﻢ اﻓﺰاﯾـﯽ ﻋﻠـﻢ و ﺛـﺮوت (اﺳـﺘﻔﺎده از ﻋﻠـﻢ ﺟﻬـﺖ ﮐﺴـﺐ ﺛـﺮوت) جلوگیری خواهد کرد .
در سطح عملیاتی نیز دانش بافت البرز تولید کننده عمده بیوایمپلنت های قلبی عروقی مانند دریجه قلب هموئوگرافت آئورت، بیوایمپلنت های استخوانی مانند پرکننده های استخوانی (پودری، مکعبی)و بیوایمپلنت های تاندون-لیگامان مانند تاندون آنتریور تیبیالیس و مینیسک و... خواهد بود.


چشم انداز:
دانش بافت البرز قصد دارد با توجه به ظرفیت اسمی پیش بینی شده و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و روز دنیا و پیاده سازی استاندارد های کیفی جهانی، علاوه بر برآورده کردن نیاز های داخلی، به بازار های منطقه ای و جهانی نیز دست پیدا کند.
همچنین با ایجاد بستر مناسب جهت آموزش و بکارگیری بیش از 200 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اقدام به اشتغال زایی در 7 استان کشور خواهد کرد.


سازگاری با محیط زیست
شرکت دانش بافت البرز از ابتدا تلاش خود را در ایجاد ساز و کارهای مناسب برای بهینه سازی انرژی و سلامت محیط به کار گرفته است. تولید محصولات بیوتکنولوژی که اصولا به عنوان پاکترین و سازگارترین فرآورده ها با محیط زیست به شمار می آیند، نمایی از دوستی با محیط زیست می باشد، در عین حال بهره گیری از آخرین فن آوری ها در حفظ و ارتقاء محیط زیست ، جلوگیری از هدر رفتن انرژی و به حداقل رساندن ضایعات، جزء برنامه های مداوم شرکت می باشد .


تحقیق و توسعه
برنامه ریزی آغازین شرکت و مفهوم دانش بنیان بودن آن جهت تولید محصولات بیوتکنولوژی سبب گردیده که واحد تحقیق و توسعه از ابتدای کار یکی از مهمترین بخش های شرکت محسوب شود و بدون در نظر گرفتن هزینه بالای آن و در جهت پیشگام بودن در دانش و تولید علم به عنوان یکی دیگر از محصولات شرکت همواره و به صورت مداوم فعّالیت کند.

Copyright © 2018 Danesh Baft Alborz